Nieuwe controle van DNS Belgium bij de registratie van een .be-domeinnaam

Vroeger was het eenvoudig om een .be-domeinnaam te laten registreren, na de bestelling bij een registrar of een webhostingprovider was de domeinnaam onmiddellijk actief en linkte deze door naar het webhostingpakket.

Enkel de ‘verdachte’ registraties werden geweigerd voor registratie tot de eigenaar zijn identiteit kon bevestigen.

Vanaf heden moeten Belgische particulieren hun identiteit bewijzen via Itsme of eID. Deze verificatie geldt enkel bij een nieuwe registratie. Dus als je al een .be-domeinnaam geregistreerd hebt, hoeft je je niet te bewijzen via een controle met Itsme of eID en is de domeinnaam onmiddellijk actief.
Als de controle via Itsme of eID niet werkt, of als je geen van beide hebt, kan je ook je identiteit bewijzen via e-mail en een kopie van je identiteitskaart doormailen naar DNS Belgium.
Particulieren woonachtig in Nederland moeten ook hun identiteit bewijzen, dit moet via iDIN gebeuren.

 

Hoe gebeurt de huidige registratie van een domeinnaam?

– Je bestelt je domeinnaam bij JVL.
– Wij registreren uw domeinnaam bij DNS Belgium.
– DNS Belgium legt de domeinnaam vast met uw gegevens zodat deze niet meer vrij is voor registratie door iemand anders.
– Je krijgt van DNS Belgium een e-mail.
– In deze e-mail moet je je identiteit bewijzen via eID of Itsme.
– Na de verificatie krijgt u een bevestigingsmail van DNS Belgium.
– Het kan tot 60 minuten duren voordat de domeinnaam doorverwijst naar onze servers.

 

Domeinnamen met een andere extensie ( .com, .net, .org, .info, enz.. )

Ook voor domeinnamen met een andere extensie zoals bv .com, .net, .org, .info, enz.. moet je je identiteit bewijzen. Let er op dat je altijd een correct e-mailadres opgeeft bij de bestelling.